Türklerin Radarındaki Bu 2 Altcoin İçin Düşüş Sinyali Yandı!

On-chain analitik platformu Lookonchain, Chiliz cüzdanlarındaki bir hareket konusunda takipçilerini uyardı. Analist Akash Girimath ise balinaların BLUR’u terk etmesiyle altcoin fiyatının sert düşüş görmesinin muhtemel olduğunu söylüyor.

Chiliz cüzdanlarında hareketlilik var: CHZ için risk!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasadaki dalgalı seyir devam ediyor. Piyasa güneyde biraz vakit harcadıktan sonra yeniden kuzeye yöneldi. Lider kripto Bitcoin, kısa süreli olarak 37 bin doları kaybettikten sonra tekrar üzerine çıkmayı başardı. Altcoin projeleri de genel olarak yeşil bölgeye girdi. Bu ortamda on-chain analitik platformu Lookonchain’den bir uyarı geldi. Lookonchain, fan tokenlerin mekanı Chiliz’in cüzdanlarındaki bir harekete dikkat çekti. Bu bağlamda analitik platformu şu uyarıyı yaptı:

Chiliz: Multisig cüzdanının 60 milyon CHZ’yi (4.33 milyon dolar) 1 saat önce tekrar “0x220A” cüzdanına aktardığını unutmayın. En son Chiliz: Multisig cüzdanı 20 Kasım’da 30 milyon CHZ (2.3 milyon dolar) transfer etti. Bundan sonra CHZ fiyatı yaklaşık % 12 düştü.

Bu arada CHZ, dalgalı bir yatay seyir izliyor. Altcoin, basın zamanında günlük bazda %0,011 gibi hafif bir kayıpla işlem görüyor.

CHZ günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Rüzgarlar çoğaldıkça BLUR fiyatı düşebilir

Blur (BLUR) fiyat düşüşü bir “eğer” değil “ne zaman” sorusuydu. Santiment’in on-chain metriklerine daha yakından baktığımızda bunu görmek mümkün. Günlük Aktif Adresler (DAA) ve Ağ Büyümesi (NG) 22 Kasım’dan sonra düşmeye başladı. Ayıca, BLUR’un yerel bir tepe oluşturduğu 24 ve 25 Kasım tarihlerinde daha düşük bir tepe oluşturdu. Kısa bir süre sonra, altcoin işlem hacmi de düşerek bu düşüş tezine güvenilirlik kattı. Şu anda DAA, NG ve Hacim, ralli öncesi seviyelerden daha yüksek seviyelerde bulunuyor.

BLUR DAA, NG, Hacim

Kontrol edilmesi gereken bir sonraki önemli metrik Ağ Gerçekleşen Kâr/Zararı (NPL). On-chain metrik, token adres değiştirdiğinde satıldığını varsaydığından ortalama kar/zararı izlemek için kullanılır. 21 Kasım’daki kapitülasyon olayında yaklaşık 8,45 milyon değerinde BLUR zararına satıldı. Bunu altcoin fiyatında 0,337 dolardan 0,685 dolara %103’lük bir artış izledi. Ancak yatırımcılar 27 Kasım’da yaklaşık 7,60 milyon dolar değerinde kâr aldı. Bu da BLUR sahiplerini daha fazla olumsuzluğun beklediğini gösteriyor.

BLUR NPL

Son olarak, Arz Dağılımı metriği, 10.000 ila 100.000, 100.000 ila 1.000.000 ve 1.000.000 ila 10.000.000 BLUR tutan balinaların 20 Kasım’dan sonra ellerindekileri boşaltmaya başladığını gösteriyor. Bu gelişme, balinaların altcoin fiyatındaki son düşüş üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu ortaya koyuyor. Token’ın bundan sonra nereye gideceğini belirlemek için bu yatırımcıları takip etmekte fayda var.

BLUR Arz Dağıtım

BLUR fiyat tahmini: Altcoin için kartlarda %42’lik bir düzeltme var!

Altcoin fiyatı yerel zirvesi olan 0,685 dolardan yaklaşık %30 değer kaybetti. Şu anda destek 0,480 dolar seviyesinde duruyor. Yatırımcılar kar almaya devam ederse ve Bitcoin daha da düşerse, bu yapının bozulması muhtemel. Bununla birlikte, aşağı yönde başka bir ayaktan önce 0,555 dolara küçük bir geri çekilme makul. 50 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,420 dolar ayılar için bir sonraki hedef olacak. Bu seviyenin ötesinde korkunç bir senaryoda 0,355 dolarlık % 62 geri çekilme seviyesi var.

BLUR 1 günlük grafik

Öte yandan, altcoin fiyatı 0,700 dolar engelini bir destek tabanına çevirirse, daha yüksek bir tepe üreterek düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir durumda, BLUR’un 1.000 dolardaki bir sonraki önemli psikolojik seviyeyi görmesi mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir