Tıkanmış gözeneklere veda edin! Cildiniz için 10 dakika yeterli

Öncelikle yüzünüzü iyice temizlediğinizden emin olun. Bir tencereye biraz su dökün ve biraz taze nane veya yeşil çay yaprağı ekleyin ve kaynayana kadar ateşte bırakın.

Cildiniz kuruysa gül, lavanta veya papatya çiçeği de ekleyebilirsiniz. Lavanta aynı zamanda uyku sorunu yaşayanlar için de harikalar yaratır.

Yağlı bir cilde sahipseniz biberiye, kırmızı ahududu yaprağı ve adaçayı ekleyebilirsiniz. Suyu bir kaseye dökün ve yüzünüzü 15 cm uzağa konumlandırın, buharı cildinizde hissetmelisiniz ancak acı verici olmamalıdır.

Buharın dışarı çıkmaması için işlem sırasında başınıza ve kaseye bir havlu koymanız tavsiye edilir. Isı veya buhar rahatsız edici hale geliyorsa dikkatli olun, hemen ara verin.

Cildinizi yaklaşık 10 dakika kadar buhara maruz bırakmanız gerekmektedir. Bittikten sonra yüzünüzü ılık suyla, ardından soğuk suyla veya gözeneklerinizi sıkılaştırmak için gül suyuyla yıkayın.

Yüzünüzü nemlendirmeyi de unutmayın. Cilde nemi geri kazandırmak gerçekten önemlidir. Birkaç saat sonra cildi ve gözenekleri sıkılaştırmak için yüzünüze buz uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx