İki çocuğunu 15. kattan atan çift idam edildi

Çin’in Chongqing kentinde 2 Kasım 2020’de Zhang Bo, 2 yaşındaki kız, 1 yaşındaki erkek çocuğunu ve ilişki yaşadığı Ye Chengchen ile birlikte evinin penceresinden aşağı atarak öldürmüş, yargı sürecinin ardından ikili, “kasten adam öldürme” suçundan idam cezasına çarptırılmıştı.

ADAMIN EVLİ OLDUĞUNU ÖĞRENSE DE İLİŞKİYE DEVAM ETMİŞ

Chongqing Yüksek Halk Mahkemesi’nin 11 Mayıs 2023’te açıkladığı gerekçeli kararda, Zhang Bo’nun evli olduğu dönemde medeni durumu hakkında bilgi vermeksizin Ye ile uygunsuz bir ilişkiye başladığı ancak Ye’nin bu durumu öğrendikten sonra da ilişkiyi sonlandırmadığı belirtildi.

KADIN, ÇOCUKLARI EVLİLİKLERİNİN ÖNÜNDEKİ ENGEL OLARAK GÖRMÜŞ

Çinli adamın Şubat 2020’de eşinden boşandıktan sonra Ye’nin iki çocuğu çiftin evlenmesinin önündeki en büyük engel olarak gördüğü ve Zhang’ı defalarca çocukları öldürmekle tehdit ettiği ifade edildi.

DAHA SONRA ÇOCUKLARI PENCEREDEN ATMIŞLAR

Zhang’ın, 2 Kasım 2020’de çiftin iki çocuğu 15. katta yer alan evinin penceresinden atarak öldürdüğü ve olaya “kaza süsü” vermeye çalıştığı kaydedildi. İki sanığın eylemlerinin “hukukun ve ahlakın kırmızı çizgilerine meydan okuduğu ve toplum vicdanını ayaklar altına aldığı” vurgulandı.

CEZALARI İNFAZ EDİLDİ, İDAMIN YÖNTEMİ AÇIKLANMADI

İkili hakkında verilen idam cezasının geçtiğimiz 31 Ocak’ta Chongqing 5 Numaralı Orta Dereceli Halk Mahkemesi tarafından infaz edildiği duyuruldu.

İdam yöntemi hakkında bilgi verilmezken, ülkede çoğunlukla zehirli iğne veya idam mangası kullanılıyor.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx