Fatih Altaylı: Gazze ile Yemen’in ne farkı var, Müslüman Müslüman’ı öldürünce sorun olmuyor da, Yahudi öldürünce mi sorun oluyor!

Gazeteci Fatih Altaylı, Filistin’in İsrail’de katlettiği insan sayısının 17 bine yaklaştığını belirterek, “Biliyorsunuz, Filistin’deki duyarlılığımızın temel nedeni, burada sivillerin de öldürülmesi ve “din kardeşi” diye bildiğimiz Araplara yönelik zulüm. İslamcısı ile laiki ile Türk halkı bundan rahatsız.

Peki Filistin’de, Gazze’de öldürülen 17 bin kişi Müslüman ve sivil de, biraz daha aşağıda, aynı yarımadanın daha güneyinde, Yemen’de öldürülenler ne! Onlar insan değil mi! Yemen’de kaç kişi öldü biliyor musunuz! Savaşta ölenlerin sayısı 154 bin” diye yazdı.

Suudi Arabistan destekli bombardımanlarda ölenlerin onbinlercesinin çocuk ve kadın siviller olduğunu kaydeden Altaylı, “Gazze ile ne farkı var Yemen’in? Yemenliler insan değil mi, hadi o umurunuzda değil, Müslüman değil mi! Müslüman Müslüman’ı öldürünce sorun olmuyor da, Yahudi öldürünce mi sorun oluyor sadece! Filistinli çocuklar çocuk, siviller sivil de… Yemendekiler ne!” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir