Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar istifa etti: Ayak oyunu yaptılar

CHP’de delege seçimleri yenilgisinin ardından örgütlerde değişime gidilirken, Çanakkale’de 2014 yılından bu yana Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Rebiye Turan Ünüvar, 11 Eylül’de istifa etti.

Ünüvar, Çanakkale Belediyesi’nde; Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kültür İşleri Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden sorumluydu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile birlikte delege seçimlerinde Mavi Listeyi destekleyen Rebiye Ünüvar, delege seçimleri sırasında eleştirilen isimlerden biriydi. Ünüvar’ın desteklediği Mavi Liste, tüm mahallelerde kaybetti ve yine desteklediği Merkez İlçe Başkan adayı delege seçimlerinin ardından adaylığını geri çekti.

Kongreye tek aday ve tek listeyle giren, CHP Parti Meclisi üyesi Muharrem Erkek, Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Serdar Soydan, Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Erdal Gezen’in desteklediği Beyaz Liste, İbrahim Can Ergun başkanlığındaki Merkez İlçe Seçimlerini kazandı.

ÜNÜVAR’DAN SERT AÇIKLAMA

Çanakkale Gündem’in haberine göre, Ünüvar’ın istifasının ardından siyasi yol arkadaşlarına veda açıklamasına yer verildi. Başkan Yardımcılığı görevinden ayrıldığını dile getiren Ünüvar, bu istifanın bir pes etme olmadığını söyledi. Ünüvar, “Ne kadar inandığı için mücadele eden birisi olduğumu bilirsiniz. Bu bir vazgeçebilme özgürlüğü. Vazgeçmek bir gerekliliktir bazen. Çünkü ideolojik temelden yoksun, kısır çekişmelerin, siyasi ayak oyunların içinde debelenip durmak insanın kendine yapacağı en büyük kötülük. Bunu bile bile yıllarca tüm kötülüklere direndim. Bilmenizi isterim ki beni kimse pes ettiremez. Ben gereksiz enerji sarf etmenin ülkeye ve insanlığa faydası olmayacağı düşüncesiyle daha yararlı olacağıma inandığım sağlık sektöründe size ve Çanakkale halkına hizmet vereceğim” dedi.

‘İKİ AYAKLILAR, MADENCİLERLE İŞ TUTANLAR’

Siyasi olarak kendisi hakkında çıkan iddialara değinen Ünüvar, “İftira attılar” şeklinde konuştu.

Ünüvar, kendisine ayak oyunları yapıldığını öne sürerek, “Hırsız diyemediler, tembel diyemediler, çalıyor diyemediler, ahlaksız diyemediler hem parti hem de belediye için, halk için gece gündüz çalışıyor diyemediler kullandıkları tetikçilerle iftira üstüne iftira attılar. İnanın bunlarla da başaramadılar. Beni paketleyip Erzurum’a göndereceklerini söyleyen sosyal demokrat görünümlü iki ayaklılar beni pes ettiremez. Kazdağları mücadelesinde çevreci görünüp TÜMAD madencilikle iş tutanlar beni pes ettiremez. Mikrofonlar da kadınlar bizim baş tacımız deyip bir kadına el birliği yaparak ayak oyunları yapanlar beni pes ettiremez” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx