Bahçeli’nin tepkisi sonrası Tevhid bayraklı pozu yeniden gündem oldu

  • Haber7

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde ‘Liderlik ve Siyaset Okulu 19. Dönem Sertifika Töreni‘nde açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Kelime-i Tevhid bayrağını hedef alanlara sert tepki gösterdi.

Tevhid bayrağına sahip çıkan Bahçeli, “Ey cahiller, ey kendini bilmezler, hilafet bayrağı diye bir şey var mıdır? Korku tacirliğine soyunanlar, yabancı istihbarat örgütlerinin sızmalarıdır Böyle bir bayrağa tarihin hangi döneminde şahit olunmuştur. Şayet hazımsızlık Kelime-i Tevhid’deyse tarafımızı ve kararımızı açık bir şekilde söylüyor ve tarihe not düşüyorum; Lâ ilâhe illallah Muhammedün resûlullah” ifadelerinde bulundu.

BAHÇELİ’NİN, MHP’Lİ AKTAY’IN ‘TEVHİD BAYRAĞI’ HEDİYESİYLE ÇEKİLDİĞİ POZ YENİDEN GÜNDEM OLDU

Bahçeli’nin, Tevhid bayrağına (Sancak-ı Şerif) Hilafet bayrağı denilerek yapılan saldırılar sonrası yaptığı konuşmayla sahip çıkmasının ardından geçmişte çekildiği bir fotoğraf yeniden gündem oldu. Bahçeli, 19 Eylül’de Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Nur Tuğba Aktay’ın, hediye ettiği Kelime-i Tevhid bayrağıyla poz vermişti.

Aktay ise Bahçeli’nin söz konusu konuşmasının ardından sosyal medya hesabından Bahçeli ile geçmişte paylaştığı pozunu yeniden alıntıladı.

Aktay geçmişte yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“‘Davamız dualıdır. Davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır, İlay-ı Kelimetullah davasıdır.’

Saygıdeğer Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ’yi makamında ziyaret ederek Türk Yüzyılına ithafen Sancak-ı Şerif’i takdim ettik.

Yüce Allah Liderimizi başımızdan eksik etmesin”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx