ASUS’un CES 2024 Fuarında Tanıttığı Ürünler – Vlog

CES 2024’te, Las Vegas’taki fuar gezimize ve fuarın ilgi çekici ürünleri ile teknolojilerini sizinle buluşturmaya devam ediyoruz. Fuarda ASUS’un yeni dizüstü bilgisayarlarını, monitörlerini ve daha birçok ürününü Shorts videolarımızla sizlerle buluşturmuştuk.

Şimdi ise ASUS’a ayrılan alanı tümüyle gezerek notlarımızı aktarıyoruz.

Fuarda kurduğu stantta çeşitli ürün gruplarını bölüm bölüm ayıran ASUS, yayıncılıkla ilgili ekipman ve donanımları için de bir demo alanı oluşturmuş. Burada şirketin yeni yayın mikrofonu olan ROG Carnyx, mikrofon tutucu ve oyuncu ekipmanlarını görüyoruz.

ASUS fuarda neredeyse her ekipmanı için yaptığı iç dizayn sergisini ROG Carnyx için de yapmış. Bu sayede mikrofonun iç yapısını ve kullanılan bileşenleri çok daha iyi görebiliyoruz.

Monitör teknolojileri gelişiyor, bunun yanında OLED paneller de yapısı gereği daha fazla ısınmaya başlıyor. ASUS, bu problem için özel bir soğutma sistemi geliştirmiş ve bu sayede OLED monitörler serin çalışarak burn-in problemini yaşamamış oluyor.

Bunun bir örneğini 800R kavise sahip monitörde bile görüyoruz. Bunun haricinde flat yani düz panellere sahip modellerde de 480 Hz’e kadar hızlar görüyoruz. ASUS, söz konusu monitörün dünyanın en hızlı OLED monitörü olduğunu belirtiyor.

ASUS, çok beklenen oyuncu telefonları ROG Phone 8 ve 8 Pro’yu CES 2024’te düzenlediği etkinlikte tanıtmıştı. Yeni telefonlar 165 Hz yenileme hızına ve 2500 nitlik parlaklığa sahip 6.78 inçlik AMOLED panellerle geliyor. Bu ekranlara 24 GB’a kadar LPDDR5X RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama alanıyla eşleştirilen Snapdragon 8 Gen 3 yongası eşlik ediyor.

Standın gözde ürünlerinden biri de ROG NUC mini bilgisayar oldu.

Intel Core Ultra 7 155H veya Core Ultra 9 185H işlemcilere sahip olacak olan NUC’ta GPU seçenekleri NVIDIA GeForce RTX 4060 ve 4070 iken, RAM miktarı ise 32 GB’a kadar çıkabiliyor. Depolama tarafında da üç adet M.2 2280 PCIe Gen4x4 yuvası mevcut.

Şüphesiz ASUS’a ayrılan alanda en dikkat çeken dizüstü bilgisayar ASUS ZenBook Duo modeli oldu. Yeni laptop, adından da anlaşılacağı üzere çift ekran ile kullanılabiliyor ve klavye kısmı da ayrı bir şekilde, kablosuz olarak çalışıyor.

Özellikle çoklu ekran kurulumuyla çalışan beyaz yakalılar ve içerik üreticiler için taşınabilir bir ofis iş istasyonu olan cihaz, Intel Core Ultra 9 işlemcisi ve 3K 120 Hz ekran özellikleriyle de dikkat çekiyor.

ASUS, ZenBook modellerinin dışında ROG ailesinin oyuncu modellerini de fuarda sergiliyor. Bu cihazlar 14. nesil Intel Core işlemciler ve NVIDIA RTX 40 serisi ekran kartlarıyla yüksek performansı hedefliyor.

Özel soğutma sistemini geliştiren ASUS, sıvı metal macun kullanmayı da ihmal etmemiş.

Wi-Fi 7’nin onaylanması ve üreticilere lisanslanmasının ardından fuarda Wi-Fi 7 ürünleri de boy göstermeye başladı. Tabii ki ASUS da bu üreticilerden biriydi ve şirket yeni router ve mesh sistemlerini Wi-Fi 7 ile güncelledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx