34. Ankara Film Festivali’nde yarışacak kısa ve belgesel filmler açıklandı

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 2-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 34. Ankara Film Festivali’nin Ulusal Kısa ve Belgesel Film Yarışması’nda yarışacak finalistler belirlendi.

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda Ankara Film Festivali Onursal Başkanı Prof. Dr. Oğuz Onaran, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Emine Uçar İlbuğa, yönetmen ve İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Özgür Arık’ın ön jüriliğinde başvuran 204 film arasından yapılan değerlendirme sonucu beş canlandırma, altı deneysel ve sekiz klasik kurmaca olmak üzere 19 film izleyicilerle buluşacak.

Festivalde Zahid Çetinkaya’nın “Ayna”, Sevim Yaman’ın “Ben Sen O Biz Siz Onlar”, Ekrem Ayhan Çakay’ın “Ben Süpermarket Değilim”, Hüseyin Urçuk’un “Çamaşır İpi”, Berkan Aktepe’nin “Çember”, Melike Şevval Akın’ın “Dev’r’inim”, Dominika Muniak ve Sinan Demirtaş’ın “Denge”, Hüseyin Urçuk’un “Dikiş Makinesi”, Murat Arda Gürsoy’un “Güneş, Ay ve Kadın”, Muaz Güneş’in “Hayırlı Olsun Ziyareti”, Vehbi Bozdağ’ın “Kurbağalar”, Aziz Alaca’nın “Kruvasan”, Selçuk Ören’in “Labirent”, Rümeysa Bora’nın “Magus Baba’nın Mavi Maymunu”, Melih Aslan’ın “Paket”, Burcu Görgün’ün “Ruj”, Burak Oğuz Saguner’in “Salça”, Zülfü Gül’ün “Son Ağaç” ve Berk Ali Çekmez’in “Vuruyor Gol Oluyor” filmleri yarışacak.

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

Ulusal Belgesel Yarışması’nda yönetmen ve Dünya Kitle İletişimi ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hacer Yıldız, yönetmen ve Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim görevlisi Enver Özüstün, yönetmen ve İstanbul Kültür Üniversitesi, İletişim ve Tasarımı Bölümü öğretim görevlisi Sezer Ağgez’den, oluşan ön jüri tarafından 105 film arasından yapılan değerlendirme sonucu 8 belgesel izleyicilerle buluşacak.

Festival’de Önder Esmer’in “Aşk, Ateş ve Anarşi Günleri: Türk Sinemateki ve Onat Kutlar”, Eylem Kaftan’ın “Bir Gün 365 Saat”, Ezgi Koman’ın “Dal Değdi Gözüme”, Ahmet Karanfil’in “Dinamo Mesken”, Evrim İnci’nin “Duvar”, Vahit Sarıtaş’ın “Flanöz”, Fırat Özeler’in “Kavur” ve Kerem Soyyılmaz’ın “Rodakis’i Ararken” filmleri yarışacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx