Zeki misin yoksa yaratıcı mısın? Toplumsal medyada viral olan kişilik testi: Hangi yüz daha keyifli?

Sosyal medya forumlarındaki viral test sizin kim olduğunuzu nokta atışı yaparak söylüyor. Fakat dürüstçe karşılık verirseniz, bu optik illüzyon kişilik testi bir kişinin kişiliğini hakikat bir biçimde test ettiğini sav ediyor. Görüntü, farklı insanlara farklı görünen bir optik illüzyon imgesi içeriyor. Optik illüzyonlar çoklukla insanları kandırarak ve aldatarak zihinleriyle oynar, lakin bu özel manzara bireye kişiliğini anlatacaktır.

Bu optik illüzyon kişilik testinde çok kolay iki fotoğraf var. Fotoğraflı testte kalkık kaşlı ve gülümsemeli bir yüzü betimleyen iki ayna imajı gösteriyor.

Sosyal medyada bu testi yapan kullanıcılar “Bu sahiden eğlenceli, değişik bir kişilik testi” yorumunu yaptı. Sizce de hangi yüz daha memnun görünüyor, soldaki (Resim 1) yahut sağdaki (Resim 2) dürüstçe cevaplamanızı istiyoruz.

RESME DİKKATLİCE BAKIN VE HANGİ YÜZÜN DAHA MEMNUN GÖRÜNDÜĞÜNÜ SÖYLEYİN

Başlangıç ​​olarak, bize hangi yüzün daha memnun göründüğünü söyleyin? Bunun için resme daha yakından bakın:

SOL TARAFTAKİ YÜZÜN DAHA MEMNUN OLDUĞUNU MU DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Gönderiye nazaran, sol yüzün keyifli göründüğünü düşünüyorsanız, o vakit daha mantıklı tarafta olabilirsiniz. Optik illüzyonlar konusunda uzman olan bireyler soldaki resmi daha keyifli olarak görenler için “Hayata karşı çok sistematik ve pratik bir yaklaşımınız var, beyniniz kalbinize hükmediyor” diyor.

SAĞ TARAFTAKİ YÜZÜN DAHA MEMNUN OLDUĞUNU MU DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Öte yandan, sağ taraftaki yüzün memnun göründüğünü düşünüyorsanız, muhtemelen çok daha rahatsınız. Bu tıpkı vakitte kişinin sezgisel, algılayıcı ve yansıtıcı olduğu manasına gelir. Kendinizden kaçabilecek çok canlı bir hayal gücünüz olabilir, kendinizi farklı yaratıcı yollarla tabir etmeyi seviyorsunuz.

Bazı teoriler, beynin bir yarım küresinin öteki yarısına baskın olduğunu ve bunun her bireyde farklı düşünme biçimlerine ve kişilik özelliklerine yol açtığını ortaya koymuştur.

Sol yarıküresi baskın olan bir kişinin daha mantıklı, analitik ve objektif olduğu söylenir. Öte yandan, baskın sağ yarıküreye sahip bir kişi daha sezgisel, fikirli ve özneldir.

Bu optik illüzyon kişilik testi konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Sizce soldaki yüz mü yoksa sağdaki yüz mü daha keyifli? Yoksa sizde benim üzere iki fotoğrafın de mutsuz olduğunu mu söylüyorsunuz?


Neden sevgilin yok? Fotoğrafta birinci gördüğünü söyle sorunun ne olduğunu öğren…


Bir elmanın iki yarısı olan burçlar hangileridir? Bu burçlar ahengiyle herkesi kıskandırıyor


Sihirli Annem’in Tuğçe’si 6 ayda tam 41 kilo verdi! İşte damla damla eriten prosedür…

Related Posts

Haluk Levent, Tüdanya için yardım daveti yaptı

Gırtlak kanserine yakalanarak sesini kaybeden Tüdanya için yardım kampanyası başlatan Haluk Levent, sanatkarın son halini paylaşarak dayanak …

İsmini Feriha Koydum’un saplantılı aşığı Halil tanınmaz halde! Görenler küçük lisanını yuttu! “Yakışıklılığın kitabını yazmış”

Yıldızı İsmini Feriha Koydum dizisinde parlayan Ufuk Tan Altunkaya, 10 yıl sonra ortaya çıktı. Eski halinden eser kalmayan Altunkaya, Halil …

Yargı 36. kısım 2. fragmanı! Kime bâtın operasyon yapılacak?

Yönetmenliğini Ali Alim’in yaptığı ve senaryosunu Sema Ergenekon’un ele aldığı Ay Üretim imzalı Yargı dizisi ikinci dönemi ile ekranlara geliyor …

Siyah noktalar can sıkıcı olabilir! Bu prosedürler siyah nokları anında yok ediyor!

Etrafınıza bir bakın, siyah noktalara sahip insanların birçoklarını göreceksiniz. Herkes bir noktada siyah noktalardan muzdarip. Siyah noktalar …

Jean-Luc Godard kimdir?

Fransız direktör ve senarist Jean-Luc Godard, 91 yaşında hayatını kaybetti. Direktör, 3 Aralık 1930’da Fransa’nın başşehri Paris’te doğdu. 60’lı …

Suçu köpeklere attı… İlginç iddia

Şarkıcı Tuğba Altıntop arkadaşlarıyla gittiği Şile’de bir köpeğin saldırısına uğramış ve yüzüne 50 dikiş atılmıştı. “Hayvanın suçu günahı yok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.