YouTube TV, 14 kanalının kaldırılabileceği konusunda duyuru yaptı

YouTube’a göre, anlaşmazlığın temelinde NBC Universal’a (NBCU) ne kadar para ödendiği konusu yatıyor.

Google’a ait hizmet, “Anlaşmamızın süresi boyunca, YouTube TV, NBCU’dan benzer boyuttaki hizmetlerden aldığı aynı oranları istedi, böylece rekabetçi ve adil bir fiyatla sunmaya devam edebiliriz.” ifadelerini kullandı. NBC ise yaptığı açıklamada, Google’dan “adil fiyatlar” istediğini ve YouTube TV’nin “sözleşmelerinin süresinin dolmasına sadece birkaç gün kaldığını” söylediğini duyurdu.

NBC Universal, YouTube TV üzerinde biraz baskı oluşturmaya çalışıyor ve kullanıcılardan yayın akışı hizmeti hakkında tweet atmalarını veya YouTubeTV ile iletişime geçmelerini istiyor. Ancak YouTube da karşı atak olarak yalnızca “NBCU bize adil koşullar sunarsa” yenileneceğini ve kanallar platform dışındayken aylık fiyatları 64,99 dolardan 54,99 dolara düşüreceğini söyledi.

İki şirketin arasındaki çekişme ne zamana kadar sürer belli olmaz. Ödeme konusunda anlaşmazlık yaşanması YouTube gibi büyük şirketlerde bile söz konusu olabiliyor. Problemin aboneleri mahrum etmeyecek şekilde çözülmesi en uygun yol olacaktır diyebiliriz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir