VirtualBox ile Kali Linux Kurulumu Nasıl Yapılır? 2022 VirtualBox’a Kali Linux Kurulumu Videolu Anlatım

Kali Linux Virtualbox Kurulum adımlarını sizler için hazırladık. Bu makale sayesinde Virtualbox ile Kali Linux Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını öğrenmiş ve Kali Linux işletim sisteminizi sorunsuz olarak kurmuş olacaksınız. Dilerseniz hemen aşağıdaki videoyu kullanarak kurulum işleminizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

VirtualBox’a Kali Linux Kurulumu Videolu Anlatım

Virtualbox Nasıl Kurulur

Virtualbox kurulumu oldukça basit ve hızlıdır. kurulum adımlarını sizler için aşağıda sıraladık.

Virtualbox Kurulum Adımları;

“virtualbox.org/wiki/Downloads” adresini tarayıcınızı link kısmına yapıştırın ve “Enter” tuşuna basın. Karşınıza Çıkan Seçeneklerden “Windows Hosts” seçeneğine tıkladığınızda Virtualbox kurulum dosyası otomatik olarak cihazınıza inecektir. İnen kur dosyasını yönetici olarak çalıştırın ve karşınıza çıkan aşamaları ileri butonlarına basarak ilerletin. Virtualbox kurulumu bitmeden program kurucu bilgisayarınıza bazı sürücüler kurmak isteyecektir onaylayarak kurmasına izin verin.

Kali Linux Virtualbox Kurulum Adımları

Tıpkı Virtualbox sanal makine programımızı kurduğumuz gibi Kali Linux işletim sistemimizi de aşağıdaki adımları takip ederek Virtualbox üzerine Kali Linux kurulumu yapacağız.

Image Dosyasını Hazırlamak

“kali.org/get-kali/#kali-virtual-machines” adresinden Virtualbox yazan image dosyasını bilgisayarınıza indirin. Ardından indirmiş olduğunuz image dosyasını bir klasör içine atın.

kali kurulum

Virtualbox’a Kali Linux’u Kurmak

Virtualbox sanal makine programınızı açın ve üst taraftaki menüden “İçe Aktar” seçeneğini seçin. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 1

Ardından karşınıza çıkan pencerede “Dosya” yazan bölümün en sağındaki klasör ikonuna tıklayın ve indirmiş olduğunuz image dosyasını seçin ve “İleri” yazan butona tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 2

Akabinde cihaz ayarları kısmında herhangi bir değişiklik yapmadan en aşağıda bulunan “İçe Aktar” butonuna tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 3

Son olarak karşınıza kurulum ilerleme barı gelecektir. Bu barın tamamen yüklenmesini bekleyin. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 4

Devamında soldaki menüden içe aktarmış olduğunuz Kali Linux sürümünü seçin ve üsteki menüden “Başlat” butonuna tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 5

Kali Linux İşletim Sisteminin Şifresi Nedir?

Kali Linux işletim sisteminiz açıldığında şifre olarak, Kullanıcı adı: “kali”, Şifre ise: “kali” olarak girin. Fakat kali deki “i” harfini yazarken giriş ekranında klavyenizdeki “ı” harfini kullanın. Çünkü giriş ekranında dil tercihleriniz ayarlanmış olarak gelmez bu yüzden İngilizce klavye kullanıyormuş gibi yazmalısınız. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 6

Related Posts

Apple, M2 Macbook için mesai yapıyor! İşte nedeni

M2 işlemcili Macbook Air ve Pro modellerinin tanıtılmasının üzerinden neredeyse bir ay geçerken, M2 Macbook Air’a olan talep, arzın …

OYDER: İkinci elde fırsatçılığın önüne geçecek

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER), T.C. Ticaret Bakanı Sn. Dr. Mehmet Muş ile gerçekleştirilen toplantının akabinde gündeme gelen …

Beren Saat’in Yer Aldığı Tüm Film ve Diziler

Yıllar önce yayınlanmış olmasına rağmen çoğu dizinin karakterleri veya replikleri günümüzde popülerliğini koruyor. Hatta bazı karakterler o kadar …

Instagram’da dikey fotoğraf periyodu başlıyor

Instagram, yeni bir özelliği test etmeye hazırlanıyor. Toplumsal medya platformunun lideri Adam Mosseri, haftalık Ask Me Everything programında …

NVIDIA, Bilgisayar Hediyeli Yarışmasının Kazananını Açıkladı

NVIDIA; geçtiğimiz günlerde başlattığı ve dijital sanatçıları bir araya getirdiği Nkreatif yarışmasının kazananlarını açıkladı. Yeni dönem …

HTC, metaverse’de anime avatarlar oluşturmak için Japon firmayla anlaştı

Metaverse, büyük şirketlerin de dahil olmasıyla adını sıkça duyurmaya devam ediyor. Geçen ay metaverse odaklı akıllı telefon olan HTC Desire …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.