SpaceX uzay turizmini farklı bir noktaya taşıdı

Dünyanın en büyük uzay şirketlerinden bir tanesi olan SpaceX, Inspiration 4 görevi ile birlikte Pandora’nın kutusunu açmış oldu. Virgin Galactic ve Blue Origin gibi şirketlerin yaptıkları gibi uzayda kısa bir süre kalmayacaklar. Bunun yerine üç gün boyunca Dünyanın etrafında tur atılacak.

Dünyanın etrafında 3 gün boyunca tur atacak olan bu uzay aracı belgesel haline getirilecek. Orada seyahat eden 4 kişinin yer alacağı belgesel Netflix tarafından kullanıcılara sunulacak. Platform yolculuğu kayıt altına alıyor. Görevin sona ermesi ile birlikte Netflix tarafından Countdown: Inspiration4 Mission To Space isimli belgesel hazırlanmış olacak.

Birçok kişi bu uzay yarışına katılmak için can atıyor. SpaceX tarafından gerçekleştirilen bu uzay turizmi faaliyeti tüm dünyada yankı buldu. Uzaya çıkan en genç ABD vatandaşı olan Haylel Arceneaux ile birlikte emekli pilot, pilot ve eğitimci statüsünde bazı kişiler katıldı. 4 kişiden oluşan ekip oldukça şanslı.

Kalkış için Falcon 9 roketleri kullanıldı ve herhangi bir sorun yaşanmadı. Özellikle roket uzaya çıkarken teknik ekibin heyecanını görmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir