Sedat Peker’in evine ateş açan saldırgan hakkında istenen ceza belli oldu

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker‘in İstanbul Beykoz’da bulunan evine silahlı saldırı düzenleyen şüpheliler hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Peker’in evinin önünde bir kişiye 3 el kurşun sıkan şüpheli Ömer Şengel’in 10 yıldan 18 yıla kadar hapsi istendi.

Sedat Peker’in Beykoz’da bulunan evine yönelik saldırı 4 Eylül 2022 günü saat 09.40 ‘da silahlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırganlar olay yerine 31 NE 464 plaka sayılı Hyundai marka bir araçla geldi. Bu araç ise şüpheli Ömer Şengel tarafından Hatay’dan gelirken kiralanmıştı. Şengel olay yerine geldiğinde evin girişinde görevli olarak bulunan kişilere, “Alnı dövmeli ile görüşeceğim, beni Sedat Baba gönderdi” dedi. Sonrasında ise bahçesinin önünde bekledi. Daha sonra evde bulunan Yılmaz Günay dışarı çıktı ve Şengel ile bir süre görüştü. Bu görüşme üzerine Şengel araca bindi. Araçla yaklaşık 20 metre kadar ileri gidip tekrar geri geri geldi. Yılmaz Günay’ın hizasına gelince ise arabanın camını açarak üç el ateş etti. Günay bir bacak ve iki karın bölgesinden yaralandı.

Şüpheli Ömer Şengel saldırıdan sonra Sancaktepe’de saldırı silahıyla beraber yakalandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma ise geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Halk TV’den Seyhan Avşar’ın aktardığına göre, iddianamede şüpheli Ömer Şengel’in, Yılmaz Günay’ı öldürmek kastıyla 3 kez ateş ettiği belirtildi. Şengel’in “Kasten öldürme” ve “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma” suçlarından cezalandırılması istendi. Şengel iddianamede hem şüpheli hem de şikâyetçi olarak yer aldı. İddianamede şüpheli Ömer Şengel’in ardından kurşun sıkan ev çalışanları Yaşar Sarıhan ve Ogün Şavkin’in ise “Silahla kasten basit yaralamaya teşebbüs” suçundan cezalandırılmaları istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir