Pelin Akil takipçisine dava açtı

Ünlü oyuncu Pelin Akil’e toplumsal medya üzerinden hakaret içerikli bildiri gönderen takipçisi hakkında, “sesli, yazılı yahut manzaralı bir mesaj ile alenen hakaret” hatasından 2 yıl 4 aya kadar mahpus cezası talebiyle dava açıldı.

Ünlü oyuncu Pelin Akil, 20 Mart 2021 tarihinde toplumsal medya üzerinden hakaret ve küfür içerikli ileti gönderen takipçisi Habip B. hakkında cürüm duyurusunda bulunmuştu.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

“Hesap benim değil”

Hazırlanan iddianamede, Habip B.’nin İnstagram hesabı üzerinden takip ettiği Pelin Akil’e yönelik hakaret ve küfür içerikli ileti gönderdiği anlatıldı. Tabiri alınan şüphelinin, hesabın kendisine ilişkin olduğunu söylediği böylelikle ‘hakaret’ kabahatini işlediğine dair kâfi kanıt bulunduğu kaydedildi.

Suçun uzlaşma çerçevesinde olması nedeniyle evrakın Uzlaştırma Bürosu’na gönderildiği lakin taraflar ortasında uzlaşma sağlanamadığı aktarıldı.

Hakim karşısına çıkacak

İddianamede, kuşkulu Habip B.’nin “sesli, yazılı yahut imajlı bir mesaj ile alenen hakaret” hatasından 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi. Şüphelinin önümüzdeki günlerde Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.