Nazmi Arıkan cinayeti | Tokatspor Lideri Ufuk Akçekaya sözü ortaya çıktı

Ünlü eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinin bir numaralı şüphelisi savcılıkta davet üzerine 10 milyon dolar almak için çiftliğe gittiğini, ses çıkarmamak için konuta balkondan girdiğini söyleyerek suçlamaları kabul etmedi. Lakin şüphelinin konutundan cinayet bıçağının aynısından 10 tane bulundu.

Gelibolu ilçesi Karainebeyli köyündeki çiftlik konutunda öldürülen Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’in cinayet zanlısı olan Tokatspor Kulübü Lideri Ufuk Akçekaya’nın tabiri ortaya çıktı.

Ufuk Akçekaya, Nazmi Arıkan’dan 10 milyon dolar alacağı olduğunu cinayet günü bu nedenle çiftliğe gittiğini söyledi.

Zanlı çiftliğe onu Nazmi Arıkan’ın bir tanıdığının davet ettiğini öne sürdü.

İfadesinde 10 milyon dolar almak için çiftliğe çağrıldığını söyleyen Akçekaya, “Nazmi Arıkan, isim sahibi olduğu eğitim kurumlarını 10 yıl mühlet ile bana muahede ile isim hakkı halinde verdi. Lakin 3’üncü yılın sonunda muahedeye alışılmamış biçimde benim ismimi makûs biçimde reklam ederek muahedeyi sona erdirdi” dedi ve şunları ekledi:

”Fahrettin C. isimli tanıdığım kişi bayramın ikinci günü Facetime uygulaması üzerinden beni arayarak, Nazmi Arıkan’ın Gelibolu’daki çiftliğinde bana 10 milyon dolar bedelinde altın ve nakit para vereceğini, Nazmi’nin beni beklediğini, bayramın üçüncü günü gitmemi bana söyledi”

Savcı, “Yanınızda çanta yahut araç yok. Nazmi Arıkan’dan alacağınız 10 milyon doları nasıl taşıyacaktınız? Muahede sağlandıysa neden yerde bekleyip meskene balkondan girdiniz?” diye sordu.

Akçekaya, “Nazmi Arıkan beni daha evvel bıçaklattığı için meskene bu formda girdim” dedi.

”YAZ GÜNÜ TOPRAĞA BASMAK İSTEDİM”

İfadesinde “11 Temmuz tarihinde köye geldim, taksiden hiç inmeyip tekrardan Gelibolu otogarına dönerek İstanbul’a geçiş yaptım” diyen Akçekaya, “Ertesi gün sabah saatlerinde Fahrettin C. tekrar beni tekrar aradı ve ‘Önceki gün gitmemişsin bugün git ki hepimiz para alalım’ dedi. O gün Esenler Otogarı’nda 14.30’da otobüse bindim. Taksiden indiğim sırada saat 20.15 sıralarındaydı. Ben buradan indikten sonra ayakkabılarımı çıkarıp çantaya koydum ve çoraplarımla yürümeye başladım. Bunu yapmamdaki hedefim yaz günü olduğu içtin toprağa basmak içindir” diye konuştu.

Ufuk Akçekaya’nın tezine nazaran konuta girdiğinde Nazmi Arıkan bıçaklanmış haldeydi, Akçekaya’dan yardım istedi, konutta de o sırada yüzünü net olarak göremediği öbür biri daha vardı.

”SOSYAL MEDYADAN YAYIN YAPMAYI TERCİH ETTİM”

Savcının “Kumpas olduğunu düşündüyseniz neden çabucak polise gitmediniz?” sorusunu Akçekaya, “Bana da ziyan verebileceklerini düşündüm, tanınmış biri olduğum için Instagram’dan yayın yapmayı tercih ettim” diye yanıtladı.

Savcı olay yerinde bulunan kanlı bıçağın aynısından Ufuk Akçekaya’nın meskeninde 10 adet bulunduğunu belirtti. Akçekaya ikna edici karşılık veremedi.

Sorumlunun Nazmi Arıkan ile ortak tanıdıkların olan F.C. ve grubu olduğunu öne sürdü.

Cinayetten bir gün sonra İstanbul Etiler’deki meskeninde gözaltına alınan Akçekaya sözünün akabinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Related Posts

Erdoğan mevsimsel demişti fiyatlar düşmedi: ‘Her şeyden kısıyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan 12 Nisan 2022’de kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye’nin zerzevat, meyve üretim kapasitesinin kâfi …

Kiranın ateşi düştü

Leyla İLHAN Türkiye genelinde son bir yılda yüzde 153, son 4 yılda yüzde 250 artış gösteren kiralar nedeniyle adliyeler kira ve tahliye …

Muhteşem Lig’de 2. haftanın hakemleri muhakkak oldu

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Harika Lig 2. haftasında misyon alacak hakemleri açıkladı. Spor Toto Üstün Lig’in 2. hafta müsabakalarını …

ABD: İranlı casus John Bolton’u öldürmeyi planladı

ABD Adalet Bakanlığı, İran İslam İhtilal Muhafızları Ordusu’nun bir üyesini, Beyaz Saray eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’u öldürme …

Matematik köyüne kundaklama: Saldırganlar kamerada

Yangının çıkış anına ait görüntüler kameralara yansıdı. Yaşananlara tepki gösteren Nesin Matematik Köyü’nün kurucusu Ali Nesin, “Fidanlarımızı …

Emine Erdoğan, kadın büyükelçi ve büyükelçi eşleriyle buluştu

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen yemek öncesi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun eşi Hülya Çavuşoğlu, teşekkür konuşması yaptı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.