Kaspersky, “Yılı Şekillendiren Satıcı” oldu

Kaspersky, International Data Corporation’ın (IDC) dünya çapında gerçekleştirdiği Modern Uç Nokta Güvenliği Pazar Payları Raporunda, “Yılı Şekillendiren Satıcı” unvanıyla yer aldı.

Kaspersky’dan yapılan açıklamada raporun sonuçlarına yer verildi. Buna göre Kaspersky, modern uç nokta güvenliği de dahil olmak üzere tüm Kaspersky B2B ürünlerinde, Latin Amerika, Orta Doğu, Türkiye, Afrika bölgesi (META), CIS ve APAC bölgelerindeki büyüyen ve istikrarlı işleriyle yıldan yıla umut verici bir değişim gösterdi.

IDC, BT Güvenliği çözümleri hakkında güvenilir bilgiler sağlayarak BT profesyonellerinin, CEO’ların, yatırımcıların kurum ve şirketlerini siber saldırılara karşı daha dayanıklı hale getirmelerine yardımcı oluyor. Yayınladığı yıllık raporlar, karar vericilerin siber güvenlik pazarını daha iyi tanımasına ve ürünlerinin potansiyelini değerlendirmesine olanak tanıyor.

Bu yılki IDC pazar payı raporunda, Kaspersky’nin Küresel Şeffaflık Girişimiyle iyi bir zamanlama ortaya koyduğuna ve bunun şirketin küresel pazarda art niyetle faaliyet gösterdiği yönündeki görüşün değişmesine yardımcı olduğuna değinildi.

Analistler, bu girişimin yanı sıra şirketin ürün portföyündeki genişlemenin de 2022’de çoğu pazarda görülen jeopolitik zorluklarla başa çıkmasını sağladığını düşünüyor.

IDC uzmanları ayrıca harici koşullara rağmen şirketin ürünlerini geliştirmeye devam ettiğini ve XDR alanında iyi bir ilerleme kaydettiğini vurguluyor. Şirketin bu alanda ulaştığı sonuçları yorumlayan uzmanlar, ortak bir mimariye dayanan geniş ürün portföyünden yararlanan Kaspersky’nin, XDR otomasyonunun somut örneklerini ortaya koyabilecek durumda olduğunu belirtiyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kaspersky İş Geliştirme Direktörü Andrey Efremov, şunları kaydetti:

“IDC’nin böylesine istikrarsız bir dönemde uç nokta güvenliği pazarına yaptığımız yatırıma dikkat çekmesinden onur duyuyoruz. Kaspersky olarak her zaman pazar talebini karşılamak ve öngörülemeyen koşullarda bile işimizi güvende tutmak için çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. Hizmetlerimizin kalitesini ve güvenilirliğini garanti altına almak için mükemmel çözümler sunmaya ve tüm operasyonel süreçlerimizde şeffaflığı ön plana çıkarmaya devam ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir