Kangal Belediyesi’nden yurt sorununa çözüm: Kullanılmayan binayı öğrencilere tahsis etti

Üniversiteler yüz yüze eğitime başlarken, artan kiralar nedeniyle öğrencilerin yurtları tercih etmesi, ülke genelinde yurt problemi yaşanmasına neden oldu. Bu kapsamda Kangal Belediyesi örnek bir çalışmaya imza attı. İlçe merkezinde barınma sorunu yaşayan öğrenciler için adım atan Kangal Belediyesi kullanılmayan iki katlı binayı öğrencilere ücretsiz tahsis etti. Bazı bakımları yapılacak olan bina 50 kişilik bir yurda dönüştürülerek öğrencilerin kullanımına açılacak. Öğrenciler bu yurtta sadece kullandıkları elektrik ve su parasını ödeyecek.

Kangal Belediyesi'nden yurt sorununa çözüm: Kullanılmayan binayı öğrencilere tahsis etti

“SADECE SU VE ELEKTRİK PARASINI ÖDEYECEKLER”

Kangal Belediye Başkanı Ahmet Kürşat Apaydın, ilçede kullanılmayan bir binayı öğrencilere ücretsiz tahsis ettiklerini söyleyerek, “Türkiye gündemini şu anda meşgul eden problemlerin başında yurt sorunu geliyor. Kangal Belediyesi’ne ait olan öteden beri kullanılmayan bir binamız var. Çeşitli görüşmelerimizin sonucunda ücretsiz olarak öğrencilere tahsis ettik. Sadece içinin biraz bakımı yapılacak. Kaymakamlık biz gerekirse vatandaşların yardımıyla. Öğrencilerden sadece içerde oturdukları su ve elektrik parasını almak şartıyla oturmalarının önünü açtık” dedi.

Kangal Belediyesi'nden yurt sorununa çözüm: Kullanılmayan binayı öğrencilere tahsis etti

“ÖĞRENCİ SAYISI ŞU AN 20-25 KİŞİ”

Apaydın, kayıtlarını donduran öğrencilerin olduğunu ve yurdun faaliyete geçmesiyle öğrencilerin ilçeye geleceklerini düşündüklerini ifade ederek, “Faaliyete geçeceğini düşünüyorum inşallah hayırlı olur. Yurdumuz 50 kişilik. Öğrenci sayımız şu an da 20 ya da 25 kişi olduğu düşünülmekte ama kayıtlarını donduranlar var. Yurdu faaliyete geçirdiğimizde tamamını kapasitesini içerde barındıracak şekille gelecektir” şeklinde konuştu.

Kangal Belediyesi'nden yurt sorununa çözüm: Kullanılmayan binayı öğrencilere tahsis ettiİhlas Haber Ajansı / Harun Üngör – Ekonomi Haberleri Kuraklıktan etkilenmeyen Zivzik narı, ülke ekonomisine 40 milyon TL gelir sağlayacak

Kuraklıktan etkilenmeyen Zivzik narı, ülke ekonomisine 40 milyon TL gelir sağlayacak

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.