İSMEK kayıtları ne zaman? 2021 İSMEK kurs kayıtları başladı mı, nasıl kayıt yapılır?

Farklı bir meslek elde etmek isteyen ya da hobi amaçlı bilgiler ve dersler almak isteyen kişiler İSMEK kurslarına yönelmeye devam ediyor. İşte kurslardan faydalanmak isteyenlerin bilmesi gerekenler…

İSMEK KURS KAYITLARI NE ZAMAN?

İSMEK kurs kayıtları 24 Eylül 2021 Cuma günü saat 10:00 itibariyle başladı. İSMEK bünyesinde çeşitli kurslar öğrenerek kendisini geliştirmek ya da meslek elde etmek isteyen kişiler faydalanabilecek. Ahşap tasarımdan, Almanca’ya, muhasebeden, nakış tekniklerine kadar birçok farklı ders kursiyerlerle buluşacak.

İSMEK KAYITLARI NASIL YAPILIR?

Kayıt olmak için “kursiyer.ibb.istanbul” adresinden TC kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi yazarak sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Ardından aydınlatma ve rıza metnini kabul ettikten sonra sistemde kayıt olabileceğiniz ve ders seçebileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

İSMEK KAYIT ŞARTLARI NELER?

Kursiyerler Enstitü İstanbul İSMEK’ten bir eğitim döneminde ders başlama ve bitiş tarihleri çakışmamak şartı ile birden fazla programa başvuru yapabileceklerdir. Kayıt olunan programdan ders başlama tarihi gelmeden vazgeçebilirler.

Tüm aday kursiyerlerin e-mail adresi ve toplu SMS’e açık bir GSM telefon numarası vermeleri zorunludur. (Toplu SMS’e kapalı, borcu yüzünden kapalı gibi nedenlerden dolayı SMS ulaşmamasından Enstitü İstanbul İSMEK sorumlu değildir).

Aday kursiyerlerin internet üzerinden yaptıkları başvurular,”ön kayıt” niteliğindedir.

Ön kayıtların kesin kayda dönüşebilmesi için aday kursiyerler, ders başlama tarihinde nüfus cüzdan fotokopilerini, kurs yönetimine teslim etmek zorundadır. Aksi halde kesin kayıt işlemleri yapılmayacaktır.

Kesin kayıtlar, başvuru sırasına göre belirlenecektir. Kontenjanlar dolduğunda, başvuru sahibine, yedek listeye dâhil olma seçeneği sunulacaktır. Yedek listede bulunanlar, ancak kesin kayıt yaptırmayan aday kursiyerler olduğu takdirde eğitim alabilecektir.

Ön kayıtları kesin kayda dönüşmeyen aday kursiyerler, diğer eğitim merkezlerindeki eğitimlere veya daha sonraki tarihlerde açılacak olan eğitimlere başvuru yapabileceklerdir.

Aday kursiyerler, ileri tarihli bir eğitime, ders başlangıç tarihinden 21 gün öncesinde ön kayıt başvurusu yapabileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir