Faiz kararının ardından doların yükselişine Kılıçdaroğlu’ndan çok sert tepki

Merkez Bankası‘nın faizi yüzde 18’den yüzde 16’ya düşürmesiyle birlikte Dolar, TL karşısında rekor bir yükselişle 9,49’a kadar çıktı. Tarihin en yüksek seviyesini gören doların artışı karşısında muhalefet liderleri, üst üste paylaşımlar yaparak tepki gösterdi. Meral Akşener, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da paylaşım yaparak doların yükselişi karşısında adeta ateş püskürdü.

KILIÇDAROĞLU: ÜLKEYİ AÇLIĞA DOĞRU GÖTÜRÜYORLAR

Geçtiğimiz hafta bürokratlara “Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa Pazartesi itibariyle durun” çağrısı yapan ve Merkez Bankası’na giderek Şahap Kavcıoğlu ile görüşen Kemal Kılıçdaroğlu, doların rekor yükselişinin ardından Twitter’dan şunları söyledi:

“Ülkenin şerefli bürokratlarına seslendim; bir de tabii ki şahsın bürokratları var. Onların ne olduğu bugün daha da aşikar oldu. Şahıs ve şürekası ülkeyi açlığa doğru götürüyor. Bu yapılanlar ya millete ihanet ya da bir sağlık sorunu… Başka bir izahı yok!”

Faiz kararının ardından doların yükselişine Kılıçdaroğlu'ndan çok sert tepki

Merkez'in faiz kararı sonrası dolar rekor kırınca, muhalefet liderleri ateş püskürdüMerkez’in faiz kararı sonrası dolar rekor kırınca, muhalefet liderleri ateş püskürdü Stüdyo bir anda buz kesti! Faiz kararının açıklanmasıyla şaşkınlıkları suratlarına yansıdıStüdyo bir anda buz kesti! Faiz kararının açıklanmasıyla şaşkınlıkları suratlarına yansıdı

Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euro alış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar?Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.