Denizli’de altın dişli dolandırıcı, gazinoda eğlenirken yakalandı

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde ikamet eden 70 yaşındaki Perihan Ç. (70), kendisini savcı olarak tanıtan dolandırıcının tuzağına düştü.

Şüpheli şahıs, “Adınız FETÖ soruşturmasına karışmış. Birazdan bayan savcımız konutunuza gelerek altın ve paralarınızın fotoğrafını çekecek.” palavrasıyla Perihan Ç.’yi kandıran Azerbaycan asıllı bayan kuşkulu, yaşlı bayandan aldığı yaklaşık 30 bin TL bedelindeki altın ve paraların fotoğraflarını çekerek geri getireceğini söyledikten sonra kayıplara karıştı.

Gelen giden olmayınca dolandırıldığını anlayan Perihan Ç., durumu jandarma takımlarına bildirdi.

Denizli Vilayet Jandarma Komutanlığına bağlı jandarmanın dedektifleri JASAT ve Sarayköy İlçe Jandarma Komutanlığı takımları, şüphelinin yakalanması için geniş çaplı çalışma başlattı.

Kod altın diş operasyonu

İHA’nın haberine nazaran; dolandırılan Perihan Ç.’den şüphelinin ayırt edici özelliklerini öğrenen JASAT, altın dişli bayanın peşine düştü.

“Kod Altın Diş” ismi verilen soruşturmada titiz bir çalışma yürüten jandarma grupları, ön dişlerinden birisi altın kaplama olan Leman N.’nin (22) izine vilayet merkezindeki bir döviz ofisinde rastladı.

Dolandırdığı paraları gazinoda yerken yakalandı

Adım adım takip edilen bayan, 10 saat içerisinde yaşlı bayandan alıp bozdurduğu altın ve dövizlerin parasıyla bir gazinoda arkadaşlarıyla birlikte eğlenirken kıskıvrak yakalandı.

Serbest bırakıldı, yurtdışına kaçmaya çalıştı

Yaşlı bayandan dolandırdığı paraları kabahat ortaklarına ulaştıramadan yakalanan Leman N., sıhhat denetiminden geçirildikten sonra tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Adli denetim kuralı ile hür bırakılan bayan, çabucak yurtdışına kaçmak için süreçlere başladı.

Yeniden gözaltına alındı

Cumhuriyet savcısı, eldeki kanıt ve bilgilere dayanarak Leman N.’nin hür bırakılmasına itiraz etti. Savcının itirazını haklı bulan bir üst mahkeme, şüphelinin tekrar gözaltına alınmasına karar verdi.

Cezaevine gönderildi

Bu karar üzerine JASAT grupları, yurt dışına çıkmak için Vilayet Göç Yönetimine müracaat eden şüpheliyi, yurt dışına kaçamadan ikinci defa yakaladı. Tekrar mahkemeye sevk edilen kuşkulu, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.