Bu Altcoin’e Sermaye Akıyor! Perde Arkasında Ne Var?

Çöken Terra (LUNA) ekosisteminin orijinal Blockchain’i olan TerraClassic (LUNC), yatırımcılar arasında ilgi görmeye devam ediyor. Bu esnada, genel altcoin piyasası duyarlılığının aksine önemli sermaye girişleri çekiyor.

Dört gün içinde 530 milyon dolar Terra Classic’e aktı

Çöküşün ardından, yatırımcıları ve uzmanların çoğu LUNC’nin sıfıra geri dönmesi bekledi. Ancak topluluğunun desteğini tekrar kazanıyor. Destek, son dört gün içinde ağın piyasa değerine akan 534 milyon dolar ile orta çıkıyor. 26 Haziran itibariyle, Terra Classic’in piyasa değeri 388 milyon dolara ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre %137’lik bir büyümeyle 29 Haziran’a kadar 922 milyon dolara çıktı.

Aynı dönemde, LUNC’nin fiyatı %120’nin üzerinde artışla, yazım sırasında 0.0001169 dolardan işlem görüyor.

Terra’nın çöküşü, algoritmik stablecoin’in dolar sabitliğini kaybetmesinden sonra meydana geldi. Bu esnada, orijinal Blockchain, farklı kripto paraları rezerv olarak tüketti.

Ayrıca, Terra Classic yatırımcıları bir ayda %500’ün üzerinde arttı. 9 Mayıs’ta 1.642 yatırımcı, 5 Haziran’da %525.21 artışla 10.266’ya yükseldi. Tüm Terra ekosistemiyle ilgili tartışmaların ortasında yatırımcılar, değer ve sermayedeki en son artışın devam edip etmeyeceğini veya sadece kısa ömürlü bir heves olup olmadığını kontrol etmeye istekli görünüyor.

Terra çöküşü, gözleri sıradaki altcoin projelerine çevirdi, meme coin’ler odak noktası oldu

Bununla birlikte, ağ, kripto piyasasının bir bölümü LUNC’nin meme coin piyasasının seyrini değiştirebileceğini ve kısa bir süre içinde değer kazanabileceğini düşünmesiyle geri dönüş sinyalleri verdi.

Özellikle, ralli esas olarak bireysel yatırımcılar tarafından yönlendiriliyor. Ayrıca, doğru temellerle LUNC’nin yükseliş momentumuna girme olasılığı var. Bununla birlikte, Güney Koreli yetkililer, Terra’nın geri dönüşü üzerine bahis oynayan yatırımcılardan endişe duyuyorlar.

Do Kwon’u ifşa etmek için hack grupları devreye girdi

Ani yükseliş, hacker aktivist grubu ‘Anonymous’un Do Kwon’u araştıracağını açıklamasının ardından geldi. Yolsuzluğu ifşa etmesiyle tanınan Anonymous, kazanın kasıtlı olduğunu iddia eden daha fazla iddia ortaya çıktıktan sonra Terra kurucusunu soruşturmayı planladığını söyledi.

Son araştırmalar, Terra Labs’ın USDT ve UST’de 3,6 milyar dolara yakın olduğunu belirtiyor. Ayrıca, bunun merkezi ve DeFi borsalarında fiyat manipülasyonu veya kara para aklama için kullanılmış olabileceğini gösteriyor.

Anonymous tarafından yayınlandığı iddia edilen video, Kwon’un işlediği öne sürülen suçlar listesini yeniden ele alıyor. İddialara göre Kwon, çöküşten önce LUNA ve UST’den her ay 80 milyon dolar çekti. Bununla birlikte, 2020 sonlarında stablecoin Basis Cash’in çöküşünde rol oynadı. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Anonymous’ın Do Kwon hakkındaki suçlamaları şunlar oldu:

Do Kwon, eğer dinliyorsan, ne yazık ki verdiğin hasarı geri döndürmek için yapılabilecek bir şey yok. Bu noktada yapabileceğimiz tek şey seni sorumlu tutmak ve adaletin karşısına mümkün olduğunca hızlı çıkartmak.

Related Posts

Fiyat İstikrarı Komitesi konut fiyatlarını görüştü

Dün Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında toplanan Fiyat İstikrarı Komitesi, konut piyasasında fiyat düzeneğini bozan adımlara …

Hızlı moda devleri yavaşladı

ABD’de 2023’ün ilk çeyreğinde, AB’de ise bu yılın son çeyreğinde başlaması beklenen durgunluk, hazır giyim sektöründe daha erken başladı. Söz …

Düğünde damada kadın iç çamaşırı giydirip tasma taktılar

Bursa’nın Nilüfer ilçesi Akçalar Mahallesi’nde geçen günlerde gerçekleşen bir düğünde damat Mehmet Y.’ye arkadaşlarının yaptığı şaka, sosyal …

Ulaşımda yatırım hedefi: 198 milyar $

İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen ‘Birlikte Karar Alma Projesi Mutabakat Protokolü İmza Töreni’nde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil …

Kordsa, İtalyan Microtex’in çoğunluk hissesini aldı

Amerika’dan Asya Pasifik’e kadar uzanan geniş bir coğrafyaya yayılan üretimiyle güçlendirme teknolojilerini tüm dünyaya sunan Kordsa, ileri …

Bakan Kirişci: Türkiye’nin tarımda önceliği stratejik eserlerdir

Tarım Ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Toplumsal Tesisleri’nde bakanlığın ünite amirleriyle bir ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.