Bir gruba daha koronavirüs uyarısı: “Eğer aşı olmazsanız…”

Bir gruba daha koronavirüs uyarısı:

Koronavirüs aşısının hamileler ve bebekleri için faydalarının bilinen ya da potansiyel risklerden daha yüksel olduğunu belirten CDC, ayrıca sağlık yetkilileri ve uzmanlarına hamileleri aşıların önemi konusunda bilgilendirmeleri için çağrıda bulundu. CDC Direktörü Rochelle P. Walensky, “Hem özel hem de stresli bir dönem olabilen hamilelikte pandemi aileler için bir endişe kaynağı oldu. Hamilelerin veya Hamile kalmayı düşünenlerin, kendi ve bebeklerinin sağlığını korumak için COVID-19 aşıları hakkında doktorlarıyla konuşmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.” ifadesini kullandı.

Bir gruba daha koronavirüs uyarısı:

Sabah’ta yer alan habere göre CDC, ABD’deki hamilelerin yalnızca yüzde 31’inin aşı olduğuna dikkati çekerken, aşılananlar arasında etnik köken bakımından farklılıklar dikkati çekti.

EN ÇOK AŞI OLANLAR ASYA KÖKENLİLER

Bir gruba daha koronavirüs uyarısı:

Kurumun yayınladığı verilere göre hamileyken en çok aşı olan kesim yüzde 45,7 ile Asya kökenliler iken bu oran siyahlarda yalnızca yüzde 15,6 oldu.

125 BİN HAMİLE COVID-19’A YAKALANDI

Bir gruba daha koronavirüs uyarısı:

27 Eylül’e kadar ülkede 125 bin hamile COVID-19’a yakalandı, bunların 22 bini yoğun bakımda tedavi gördü ve 161’i hayatını kaybetti.

Bir gruba daha koronavirüs uyarısı:

CDC’nin açıklamasında, COVID-19 semptomları gösteren hamilelerin, diğerlerine göre yoğun bakım riskinin iki kat, ölüm riskininse yüzde 70 yüksek olduğu belirtilirken COVID-19’un erken doğum ve ölü doğum gibi kompikasyonlara yol açabileceği de vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir