Apple, iki iPad modelinden daha desteğini çekti!

Apple, eski ve modası geçmiş ürünler listesini iPad ile genişletmeye devam ediyor. Daha önce birkaç MacBook modelinden desteğini çeken teknoloji devi, şimdi de iki ayrı iPad için yolun sonuna geldiğini ifade etti. Apple’ın açıklamasına göre, bu modellerin üzerinden beş yıldan fazla zaman geçti.

iPad Air 2 ve iPad mini 2 için desteğin sonlanacağını ifade eden ve hala bu tabletleri kullanan kişileri uyaran Apple, eski ürünler listesine yeni eklemeler yaptı. Sırasıyla 2014 ve 2013 yıllarında kullanıcılarla buluşan iPad modelleri, ömürlerini tamamlamış durumda.

Apple Watch’ın bilinmeyen yüzü: Kalp rahatsızlığı tespiti!

iPad Air 2 ve iPad mini 2 eski ürünler listesine eklendi

Apple, iPad Air 2 ve iPad mini 2’nin resmi olarak “eski ürünler” olduğunu doğruladı. Apple’ın vintage ürünler listesine eklenen iki iPad’in beş yıldan fazla süredir satışta olmadığı belirtildi. iPad Air 2 ve iPad mini 2’den desteğin kesilmesi, hem donanım hem de yazılımı kapsıyor.

‌Ekim 2014’te kullanıcılar ile buluşan iPad Air 2 modeli, Touch ID parmak izi sensörüne sahip ilk ‌iPad Air‌ olmuştu. Ayrıca Apple’ın A8X yonga setini kullanıyordu ve 9.7 inçlik ekranıyla ilk iPad Air’den çok daha ince kasaya sahipti. Ancak tabletin satışları beş yıldan fazla süredir durmuş durumda.

iPad mini‌ 2 ise Kasım 2013’te piyasaya sunulmuştu. 2048×1536 çözünürlüklü Retina ekranı nedeniyle “Retina ‌iPad mini‌” lakabına sahip olan bu cihaz, tasarım açısından önceki model ile aynıydı. iPad mini 2, A7 yonga seti ve iPhone 5’lerde de gördüğümüz ikincil M7 çipine yer vermişti.

Ancak ilginç bir şekilde iPad mini 3, Apple tarafından eski ürünler listesine geçtiğimiz yıl eklenmişti. iPad mini 2’nin neden daha geç rafa kaldırıldığı henüz belirsiz.

Eski ürünler listesi, Apple’ın beş yıldan daha uzun süre boyunca dağıtımını durdurduğu cihazları içeriyor. Eski model iPhone’lardan Beats kulaklıklara kadar geniş olan liste, garanti konusunda ise Apple’ın kurallarını uyguluyor.

Teknoloji devi, eski cihazlar için 7 yıla kadar veya yasaların gerektiği süre boyunca servis ve parça sağlıyor, ancak parça stokları konusunda garanti veremiyor.

Peki siz eski ürünler listesine eklenen iki iPad modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Related Posts

Apple, Rusya’nın en büyük sosyal medya ağını App Store’dan kaldırdı

The Verge, Apple’ın Rusya pazarında yaptığı bir hamle hakkında raporlar bildirdi. Şirket iOS cihazlardan yalnızca Rusya’da en popüler …

İnsanlığın sonunu volkanlar getirebilir

Bilim insanları, Dünya gezegenindeki hayatı jeolojik olarak anlık sayılabilecek bir müddette tekrar şekillendiren beş kitlesel yok oluş olayına …

YouTube geçilemeyen 5’li reklamlar üzerinde çalışıyor

Günümüzde pek çok şirket reklamlarla gelirlerini katlıyor. Bu noktada reklamları en büyük gelir kapısı haline getirmiş olan YouTube için yeni bir …

Fujitsu Türkiye pazarından çekildi

Japonya merkezli teknoloji üreticisi Fujitsu, Türkiye’den pazarından çekildi. Avrupa ve Orta Doğu operasyonlarını 2019 yılında yine inşa etmeye …

Xiaomi 13 hakkında bomba iddia!

Teknoloji devi Apple‘ın iPhone 14 serisini tanıtmasının ardından tüm gözler serinin rakiplerine çevrildi. Bu kapsamda ön plana önümüzdeki …

James Webb bu defa ‘Tarantula Bulutsusu’nu görüntüledi

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) 25 Aralık 2021’de uzaya fırlattığı James Webb Uzay Teleskobu bu defa de “Tarantula Bulutsusu”nu ayrıntılı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.