Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, ne zamana kadar? Açık cezaevi koronavirüs(Covid-19) izinleri son dakika!

Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı, sorusunun yanıtı netlik kazandı. 30 Eylül tarihine kadar uzatılan açık cezaevi izinleri ile ilgili son dakika açıklama Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nden geldi. Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı sorusunun cevabı 29 Eylül tarihinde mesai bitimi öncesi belli oldu.

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ UZATILDI MI, NE ZAMANA KADAR?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Covid-19 salgını nedeniyle izne gönderilen açık ceza infaz kurumlarındaki hükümlülerin izin sürelerinin 30 Eylül itibarıyla 2 ay süreyle uzatıldığını bildirdi. Bu karara göre, Adalet Bakanlığı, 30 Kasım tarihine kadar açık cezaevi izinlerini uzatma yetkisine sahip olacak.

Açık cezaevi izinleri ile ilgili Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nden duyuru yapıldı. cte.adalet.gov.tr internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

5275 sayılı Kanun’un Geçici 9/5. maddesi uyarınca alınan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün “27/09/2021 tarih ve 13588366-149-1220 sayılı yazıları ile COVID-19 pandemisine ilişkin salgın riskinin ortadan kalkmamış olması nedeniyle hükümlülere verilen COVID-19 izin sürelerinin 2 (iki) ay süre ile uzatılmasına” dair önerisi doğrultusunda açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki izin sürelerinin, 30 Eylül 2021 tarihinden itibaren 2 (iki) ay süreyle uzatılmasına karar verilmiştir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir